Na dobry początek – Jekke, a jeszcze lepiej – Noah

Rozpoczynam tym wpisem blog, który będzie o życiu, jedzeniu, ubieraniu się…i o wszystkim, co dotyczy żydowskości w Polsce. Żydowskości w ujęciu chasydzkim. Chcę wybraną tematykę przedstawić w taki sposób, by była ona interesująca dla czytelników, by stale czytali piszącego, ale i, by piszący chętnie wracał i publikował coraz to nowe materiały. Pomysłów jest dużo i dziś tylko plany i zamierzenia, które mogą ulec zmianie, gdyby zainteresowani wskazali temat, albo coś co ich ciekawi, a mieści się w tematyce bloga. Tematyka jest określona dość enigmatycznie, ale postaram się, by odczarować tych, których widzimy rok w rok w Leżajsku, czy Górze Kalwarii. Będzie trochę przypowieści, przepisów kulinarnych, porad, ale i wiadomości o żydowskiej religijności. Postaram się okrasić wpisy zdjęciami ciekawostek tematycznych. Wyjaśnię w kolejnych odsłonach co oznacza słowo jekke, kto to jest, dlaczego Żydzi tak trudno polonizowali się, dlaczego….  

Liczę, że będzie ciekawie…Noah

Informacje o Noah Donnersmarck

Denn, wie du anfingst wirst du bleiben, so viel auch wirket die Not und die Zucht das meiste nämlich Vermag die Geburt und der Lichtstrahl der dem Neugebornen begegnet.
Ten wpis został opublikowany w kategorii judaizm. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>