Polskie czystki etniczne

Niestety i to dotyczy Polaków.
Oczywiście, o ile Polacy nie spieszyli się z uwolnieniem jeńców niemieckich, których wykorzystywali do niewolniczej pracy i bezwzględnie eksterminowali, o tyle bezwzględnie oczyszczali tak zwane ziemie wyzwolone z dotychczasowych mieszkańców. Ten temat jest dobrze znany ze względu na ciągłe spory wokół niemieckiego Związku Wypędzonych. Nie ulega wątpliwości, że metody transportu wypędzanych Niemców niczym nie różniły się od tych stosowanych przez nazistów wobec Żydów.Niemców wywożono towarowymi wagonami w potwornym ścisku, bez jedzenia i ogrzewania, często długimi dniami. Byli okradani, nawet z ubrań, bici, poniżani i brutalnie przeszukiwani. Nie dość, że za wywóz do Niemiec żądano od nich opłaty, to następnie rekwirowano wszystkie posiadane pieniądze i kosztowności. Sposób traktowania był dla każdego taki sam – niezależnie od tego, czy chodziło o zagorzałego nazistę, czy zdecydowanego przeciwnika poprzedniego ustroju. Wielu, w liczbie niemożliwej do dokładnego ustalenia, nie przeżyło.
W Polsce na lekcjach historii uczy się, jak to warszawiacy wspólnym trudem i wysiłkiem odbudowywali zniszczone miasto. W rzeczywistości, tak stolicę, jak i wiele innych miast w dużej części rekonstruowali Niemcy. O warunki pracy i wyżywienie nikt nie dbał, stąd bardzo wysoka śmiertelność. Polacy traktowali ich z pogardą i brutalnością, podobnie jak kilka lat wcześniej naziści swych poddanych. W Warszawie jest wiele miejsc, w których pogrzebani zostali Niemcy, ot choćby więzienie Służewiec jest w miejscu kwaterowania jeńców i ich straceń oraz pochówku. Taka łączka…

Informacje o Noah Donnersmarck

Denn, wie du anfingst wirst du bleiben, so viel auch wirket die Not und die Zucht das meiste nämlich Vermag die Geburt und der Lichtstrahl der dem Neugebornen begegnet.
Ten wpis został opublikowany w kategorii judaizm i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>