Prognozy dla Polski

Co się dzieje w Polsce? Czy, aby wszystko dobrze? Sprawy idą wyśmienicie…polityka wschodnia w najlepszym porządku, współpraca gospodarcza z sąsiadami rewelacyjna, produkcja przemysłowa rośnie, ciągle otwierają się nowe zakłady produkcyjne, bezrobocie spada, międzymorze – rośnie poparcie zainteresowanych.
Wzrost ów i doskonałe układanie się spraw dostrzegane jest jedynie w doniesieniach medialnych i w wypowiedziach rządzących, bo już nie we wskaźnikach. A i eksperci, zwłaszcza ci, którzy chcą częściej bywać w telewizorze, nie mogą nachwalić się skoku cywilizacyjnego Polski. Prawda, jak zawsze leży, gdzieś indziej. Gospodarka polska ma charakter „przetrwalnikowy”, trwa coś, czego nikt nie tylko nie chce zmienić, ale i nie umie ich dokonać. Polski skok cywilizacyjny jest uzależniony od Niemiec, czego najlepszym dowodem jest fakt, iż 47% polskiej wymiany gospodarczej jest z tym krajem. Nie świadczy to dobrze o suwerenności Polski na tym polu, dobitnie dowodzi, że jest ona gospodarką peryferyjną wobec innych krajów europejskich, a zmiany ostatnich lat zaczynają się w 2004 roku od momentu przystąpienia do UE i napływu środków europejskich. Ich brak rozłoży Polskę na łopatki, a co gorsza ich napływ nie buduje jakiejkolwiek trwałej infrastruktury rozwojowej, są one wydawane na szkolenia uczące „niczego”, nie zostawiają żadnej wartości dodanej, są marnotrawione. „Polnische Wirtschaft” w całej okazałości. Polska uzależniła się od dotacji unijnych i polegając na nich, zmniejsza swój przemysł, nie buduje niczego, co zwiększałoby potencjał ekonomiczny społeczeństwa. Dziś w Polsce nie produkuje się już nic, czym Polska mogłaby konkurować już nie na świecie, ale w Europie, ba w Unii. Poległa na odcinku kształcenia, wypuszczając całe masy niedouczonych humanistów, niszcząc własne szkolnictwo zawodowe na wielu szczeblach edukacyjnych. Demograficznie też nie jest najlepiej, a bezrobocie spada – aktualna chluba rządzących – nie z powodu, jakiś nadzwyczajnych działań rządu i pracodawców, lecz z powodu tego, że coraz mniej ludzi pracę traci i coraz mniej osób wchodzi na rynek pracy. Na rynku pracy brak jest przepływów pracowniczych pomiędzy pracodawcami. Obserwujemy radykalny spadek wskaźników mówiących o dynamice rynku pracy, czego podłożem jest obraz wskaźników ekonomicznych.
Projekt „Mitteleuropa”…blisko, coraz bliżej…

Informacje o Noah Donnersmarck

Denn, wie du anfingst wirst du bleiben, so viel auch wirket die Not und die Zucht das meiste nämlich Vermag die Geburt und der Lichtstrahl der dem Neugebornen begegnet.
Ten wpis został opublikowany w kategorii judaizm i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>