Ofiarni Polacy…

Polacy słusznie uważają się za ofiary II wojny światowej. Polacy w swojej polityce historycznej, zaprzeczającej faktom, że byli także sprawcami i są odpowiedzialni za Holocaust, podnoszą, że iluś Polaków dostało medale Yad Vashem i to ma zrównoważyć wszystkich tych, którzy wydawali Żydów. To jest nonsens, bo nie można odpowiedzialności moralnej relatywizować. Nie ma wytłumaczenia dla żadnego człowieka, który wydawał Żydów, jest to sytuacja nie do obrony na jakiejkolwiek płaszczyźnie. W Polsce w ramach propagowania „religii pomocy” i utrwalania obrazu Polaków jako ofiar, odbywa się szukanie na siłę kolejnych „sprawiedliwych”, co jest żałosne. Dziś tymi sprawiedliwymi są ich wnukowie lub nawet prawnukowie, którzy pamiętają tylko, że dziadek „miał coś z Żydami do czynienia”. Trudno dowiedzieć się, czy ich ratował, czy raczej wydawał. Nie wiadomo. Raczej i częściej, to drugie. Skoro można wyciągnąć jakąś „kasę” to idziemy w „sprawiedliwych”. Wiemy, że więcej było tych, którzy Żydów wydawali, niż tych, którzy ich chronili. Wielu zagładzie Żydów przyglądało się z aprobatą. Owa aprobata wynikała z polskiego antysemityzmu i nietolerancji polskich sąsiadów. W Polsce rozliczenie się z przeszłością nie nastąpiło, wszystko jest schowane „pod dywan”.

Informacje o Noah Donnersmarck

Denn, wie du anfingst wirst du bleiben, so viel auch wirket die Not und die Zucht das meiste nämlich Vermag die Geburt und der Lichtstrahl der dem Neugebornen begegnet.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Antysemityzm, Holokaust i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>