Polski Holokaust? Nic podobnego!

Polacy w prowadzonej przez siebie polityce zdejmują z siebie odium współsprawców i sprawców zagłady Żydów. Propagowana idea, religia „pomocy” jest kłamliwym wytrychem historycznym, próbą zakłamania rzeczywistości. Czy była jakaś „operacja polska” radzieckiego państwa? Prawdą jest, że Polacy poddani zostali deportacjom, byli mordowani. Ale ich zasięg nie był tak masowy i ilościowo nie tak znaczący w porównaniu z eksterminacją ludności żydowskiej. Skąd więc podnoszona problematyka? Jest to szerszy obraz wybielania polskiego państwa i społeczeństwa, które wykorzystując nazistowską ideologię pozbyła się narodu żydowskiego z polskiej przestrzeni. W polskim Sejmie odbyła się pierwsza konferencja na temat tzw. operacji polskiej NKWD.
„Wszystko co państwo dzisiaj usłyszeli potwierdza, że ludobójstwo, do którego doszło w Związku Sowieckim było polskim Holokaustem”. Tymi słowami profesor Nikołaj Iwanow podsumował konferencję „Operacja polska NKWD 1937-1938. Zapomniane ludobójstwo”, która odbyła się pod koniec czerwca w Sejmie. Podczas spotkania dopieszczano polską politykę historyczną, choć nie dało się umasowić krwawego terroru wobec Polaków. Przedmiotem mordów, wywózek, śmierci głodowej padło około 200 tysięcy osób. Polacy byli częścią większej liczby ofiar reżimu komunistycznego jako obywatele sowieccy oraz w latach 1939-1941 jako mieszkańcy okupowanych terytoriów na podstawie paktu niemiecko-radzieckiego. Tym różni się, choć różnicowanie ofiar to typowo polska odsłona wszelkich badań historycznych, które mają pokazać martyrologię polskiego narodu, eksterminacja Żydów, że oni ginęli tylko i wyłącznie z tego powodu, że byli Żydami. Inna przyczyna dla oprawców nazistowskich nie była potrzebna, nie było jej. Nie jest więc prawdą, że ofiary operacji polskiej zginęły tylko za to, że były Polakami. Raz, że nie było żadnej „operacji polskiej”, dwa, że Polacy nawet w śmierci nadać chcą sobie status wyjątkowości. To nie polskość była przeszkodą w akceptacji bolszewizmu, ale własność, wolności i przywiązanie do Kościoła, to te wartości były nie do pogodzenia z ideą komunistyczną i ściągnęły na Polaków represje, tak jak na inne narody sowieckie. Jakoś po 1945 roku polskość dało się wpisać w budowany socjalizm i tworzenie nowego społeczeństwa. Nie ma żadnych tajemnic w moskiewskich sejfach na temat planów szczególnego traktowania Polaków. Trwała przebudowa społeczeństwa rosyjskiego i Polacy jako mniejszość, mniejszość niewiele znacząca, byli także przedmiotem polityki sowieckiego państwa. Nie było więc polskiego Holokaustu, była zbrodnicza polityka władzy sowieckiej w zniszczeniu dawnego carskiego porządku społecznego. Polacy mieszkający w Rosji radzieckiej doświadczali tego samego, co inne narody, ani więcej, ani mniej, a już na pewno ich wyróżnikiem jako ofiar nie była polskość, lecz pozycja społeczna i prezentowany stosunek do sowieckiego państwa. Ważnym elementem polityki bolszewików było niszczenie religii i dlatego wśród ofiar znajdowali się i księża, i wierni. Wiara była przestępstwem. To, co się działo do wybuchu II wojny światowej było dobrze znane w Europie, a mimo to nikt, także II RP nie wystąpiła w obronie Polaków mieszkających w ZSRR, pozostawiono ich na pastwę losu. Prawdziwy cel odbycia konferencji wskazano, mówiąc, co akurat nie jest prawdą, ale mieści się w tworzonej, na naszych oczach, wizji historii z udziałem Polaków, że gehenna Polaków w Rosji sowieckiej znajduje się poza nawiasem świadomości historycznej Polaków. Nie jest to prawda, pamięć jest pielęgnowana w zaciszu domowych, rodzinnych tragedii dziadków. Tych, którzy nie tylko zginęli, ale i tych, którzy brali udział w mordach na własnych pobratymcach.

Informacje o Noah Donnersmarck

Denn, wie du anfingst wirst du bleiben, so viel auch wirket die Not und die Zucht das meiste nämlich Vermag die Geburt und der Lichtstrahl der dem Neugebornen begegnet.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Holokaust i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>