Czym nas Polska zachwyca?

W propagandzie sukcesu „dobrej zmiany” – wszystkim! Dziś: Dumna Polska, dumni Polacy, godność przywrócona Bohaterom, poczucie troski o stan państwa, wzmocnienie pozycji międzynarodowej i dalekosiężna wizja silnego, suwerennego kraju. Polska, wprawdzie dopiero od 2 lat, ale kroczy od sukcesu do sukcesu. No, i te krajobrazy, plaże, góry, zabytki Krakowa i piękna europejska stolica – Warszawa z „drapaczami chmur” w centrum stołecznego „city”, wybudowanymi ze szkła i stali na ukradzionych nieruchomościach, ale to szczegół techniczny. I tak, zachwycają przybyszów z innych bantustanów. A, ludzie, wprost cukierkowi, życzliwością aż kipiący na lewo i prawo, przyjaźni i uśmiechnięci, pomocni dla „błąkających się” z mapami turystów.
Poza tym Polska jest bezpieczna, w sobie i poza. Militarnie pręży muskuły, na razie cudze, ale pod trzepakiem podwórkowym, często silniejsi koledzy podpuszczali słabszych i cherlawych, by pyszczyli na innych, obiecując w razie zagrożenia pomoc, na końcu odchodzili z zaatakowanym przez podjudzonego cherlaka na piwo, dogadując się przeciwko podwórkowemu błaznowi. Polska w sprawie bezpieczeństwa militarnego robi dwie, kapitalne rzeczy, buduje silną armię i prosi o gwarancje NATO. Z donosów funkcjonariuszy dziennikarstwa obywatelskiego oba cele są realizowane, współpraca z NATO i USA cały czas się zacieśnia: Polska została niestałym członkiem Sojuszu, a amerykańskie wojska wzmacniają wschodnią flankę. Polska nie zapomina o sąsiadach, choć w nieoficjalnych, gdzież tam!, w podsłuchanych rozmowach przedstawicieli polskich elit politycznych wypowiada się ich ustami, z pogardą. Tłumaczy się, że te rozmowy nie liczą się, bo były prywatne, choć na rachunek obywateli, a poza tym trzeba łapać tego, kto nagrywał rozmowy, a nie tego, kto choć brzydko, ale rozmawiał podczas lunchu. Nieładnie jest podsłuchiwać, bo prywatna rozmowa to prywatna rozmowa i nikomu coś do tego. Basta! Więc Polska, tytaniczną pracą swoich elit politycznych wzmocnia Europę Środkowo-Wschodnią, odbudowuje Grupę Wyszehradzką i propaguje inicjatywę Trójmorza, według wersji hard, paktu zrzeszającego dwanaście państw, trzy morza i mającego wspólny cel: rozwój regionu. Ma ono wzmocnić spójność Unii Europejskiej poprzez zacieśnienie współpracy infrastrukturalnej, energetycznej i gospodarczej państw Europy Środkowej. „Gołym okiem” widać jednak, że wiatr amerykański dał siłę w żagle, by zbudować przeciwwagę dla pozycji Niemiec i tzw. starych państw Unii, i zredukować wpływy Niemiec w tej części Europy. To się nie może udać! Oczywiście, na aktualnym etapie polityki USA, Polska jako dywersant jest Ameryce potrzebna, ale w polityce nic nie jest wieczne i położenie Polski z atutu na danym etapie zamieni się w problem i „tę kulę u nogi” USA pozostawią, poświęcą na ołtarzu pokoju światowego i porozumienia z Rosją i Niemcami. Wtedy imadło zaciśnie się na polskim gardle, a państwo polskie wróci do właściwych i proporcjonalnych do swego, swoich elit i obywateli rozmiarów terytorialnych. Księstwo Warszawskie…, ale bez polskiej części Pojezierza Litewskiego. Rada dla polskich państwowców, jeśli Wilno, Grodno i Lwów tak ważny – aplikujcie o nie u obecnych włodarzy! Prusy, Pomorze i Śląsk – powróci do Macierzy.
A, i nie można zapomnieć o wielkim sukcesie ostatnich tygodni. Mianowicie o wizycie w Warszawie prezydenta USA Donalda Trumpa. Jak dotąd, głowa żadnego państwa, nie wygłosiła o Polsce i Polakach płomiennej mowy, która poruszyła serca i umysły Polaków do tego stopnia, że w daleki świat wysłany został, jednoznaczny, przekaz o polskiej historii, bohaterstwie i niezłomności polskiego narodu. Chwała Bohaterom! Polska jest o krok od przyłączenia do USA, bo przecież o takie „cudo”, wszyscy będą się starać, by mieć je w swoich ramionach.
Wszystko idzie gładko, a nawet ślisko…

Informacje o Noah Donnersmarck

Denn, wie du anfingst wirst du bleiben, so viel auch wirket die Not und die Zucht das meiste nämlich Vermag die Geburt und der Lichtstrahl der dem Neugebornen begegnet.
Ten wpis został opublikowany w kategorii judaizm i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>