Hipokryzja księżniczek…

Powinno być, jak w tańcu, gdzie mężczyzna wprawdzie prowadzi, ale kobieta podąża za nim. Może zgodzić się na krok lub nie. Feministki „walczące” nie poradzą sobie, tak nienawidzą mężczyzn, że deptać bedą jemu po nogach. Jeśli mężczyzna prowadzi to znaczy, że kobieta mu na to pozwala, bo mu ufa, ufa też sobie. W parze, mężczyzna i kobieta, uczą się wzajemnego szacunku, mężczyzna odpowiedniego traktowania kobiety, a kobieta szacunku do siebie i swego ciała. Znając siebie, mężczyzna nie zrobi wobec kobiety niczego głupiego, kobieta szanując się, nie zajdzie w niepotrzebną ciążę. Nie zmarnują sobie życia niczym niestosownym, przedwczesnym, czymś, co wyprzedza naturalną i radosną kolej rzeczy.
Jednakże, już młode kobiety, dziewczęta uczone są kultu księżniczki, trochę rozkapryszonej księżniczki, coraz chudszej, której jedynym życiowym celem, wręcz zadaniem, by nie powiedzieć przeznaczeniem, jest wyjście za mąż za bogatego księcia. Zanim to nastąpi, najpierw musi się zbuntować przed rodzicami, którzy, jakby inaczej, przedstawiani są jako bardzo surowi przedstawiciele skostniałego systemu, reprezentują konserwatywne wartości. To one są antagonistami kobiet, zakładającymi im kajdany niewoli, a te z kolei w imię swych fantazji chcą uwolnić się z jarzma tak istotnych wartości, jak rodzina i tradycja. Znudzone normalnym życiem dokonują rewolucji, bunt bohaterek zawsze kończy się tym samym – małżeństwem z bogaczem. Owe buntowniczki „nie chcą żyć w klatce i odmawiają stworzenia rodziny, wyjścia za mąż, tylko po to, żeby wyjść za mąż” – jak w bajce.
Kobiety, odrzucają wydanie się za mąż, by swoją wartość, mimo wszystko, zdefiniować poprzez mężczyznę.
Co zostaje ze zbuntowanej księżniczki? Koszulka „hello kitty”.

Informacje o Noah Donnersmarck

Denn, wie du anfingst wirst du bleiben, so viel auch wirket die Not und die Zucht das meiste nämlich Vermag die Geburt und der Lichtstrahl der dem Neugebornen begegnet.
Ten wpis został opublikowany w kategorii judaizm i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>